Jūs esat šeit: Ziņas.

Ziņas.

Izmaiņas Latvijas augu šķirņu katalogā

E-pasts Drukāt PDF

VAAD informācija par reģistrētajiem iesniegumiem selekcionāra tiesību piešķiršanai un pieteiktajiem šķirņu nosaukumiem.

Lasīt tālāk...

Telpaugi ziemā

E-pasts Drukāt PDF

Ziema ir miera periods ne tikai savvaļā vai dārzā augošajiem daudzgadīgajiem augiem, bet arī telpaugiem. Kā nodrošināt miera periodu augiem, ko audzējam telpās,konsultē LU Botāniskā dārza Tropu un subtropu laboratorijas vadītāja Dace Grīviņa.Telpaugi ir nākuši no dažādām pasaules vietām un savā izcelsmes vietā ziemo dažādi. Tāpēc, lai dekoratīvo lapu augi būtu krāšņi un ziedošie ziedētu, ir nepieciešams nodrošināt telpaugiem miera periodā tādus apstākļus – gaismu, mitrumu, temperatūru, kas ir pēc iespējas ir tuvāki to dabiskajai videi.

Lasīt tālāk...

Latvijas Biškopības biedrība un Latvijas augļkopju asociācija aicina stiprināt imunitāti

E-pasts Drukāt PDF

Medu un dzērvenes jau kopš seniem laikiem latvieši ir lietojuši imunitātes stiprināšanai un dažādu veselības problēmu risināšanai. Medus ir dabīgs produkts, kas galvenokārt sastāv no vienkāršajiem cukuriem – glikozes un fruktozes, nelielos daudzumos - vitamīniem, minerālvielām un aminoskābēm. Tam piemīt antibakteriāla iedarbība un prebiotiskas īpašības.Dzērvenes ir vienas no vērtīgākajām ogām, jo tajās ir daudz vitamīnu, īpaši, C vitamīna, antioksidantu fenola, minerālvielas un šķiedrvielas, dzērvenēs ir mazāk kaloriju kā citās ogās un augļos.

Lasīt tālāk...

Kā un kad stādīt iepodotu Ziemassvētku eglīti?

E-pasts Drukāt PDF

Lai beidzot Jaunais gads varētu tā pa īstam uzņemt apgriezienus, pirmās brīvdienas pēc svētkiem ir īstais laiks, kad iznest āra Ziemassvētku eglīti. Ja esat iegādājies eglīti podā, varat parūpēties, lai tā godam varētu turpināt savu dzīvi. Līdz ar Jaunā gada iestāšanos ir pazudis sniegs, un arī lietus nav skopojies un dāsni samērcējis visu, ko vien var samērcēt, zeme nav sasalusi un vēl nedēļu nesola pārak lielu salu, tāpēc varat savu Ziemassvētku rotu jau iestādīt paliekošā vietā, bet varat arī to pierakt pagaidu vietā un īsto stādīšanu veikt pavasarī, kad eglītei būs atrasta īstā vieta un labi kaimiņi.

Lasīt tālāk...

Kā rūpēties par Ziemassvētku eglīti.

E-pasts Drukāt PDF

Lai dzīva Ziemassvētku eglīte “pārciestu” svētkus, un pavasarī iestādīta turpinātu priecēt jūs vēl daudzu gadus, jaievēro daži noteikumi.

Lasīt tālāk...

Kā izvēlēties dzīvu Ziemassvētku eglīti?

E-pasts Drukāt PDF

Ja jūtaties nelāgi par to, ka jūsu svētku priekam, tiek nocirsts dzīvs kociņš, kas pēc dažām nedēļām beidz dzīvi atkritumu urnā, vai arī, ja esat pārliecināts zaļā dzīvesveida piekritējs, iespējams jūs Ziemassvētku priekam izvēlēsieties eglīti ar visam saknēm, lai pēc svētkiem to iestādītu atpakaļ zemē.  Taču, lai būtu drošs, ka eglīte turpinās labi justies jūsu mājās un pēc gadiem priecēs jūs arī dārzā, svarīgi ir izvēlēties veselīgu un pareizi iepodotu koku.

Lasīt tālāk...

Kas īsti ir Ziemassvētku egle?

E-pasts Drukāt PDF

Tradīcija, sagaidot Ziemassvētkus, uzstādīt izrotātu egli aizsākās 15. gs. beigās 16. gs. sākumā Livonijā (tagadējā Latvijas un Igaunijas teritorijā) un Ziemeļvācijā. Precīzi dati par to, kur pirmoreiz Ziemassvētkos tika uzstādīta izrotātā eglīte, nav zināmi, tāpēc par šo godu joprojām cīnās Rīga un Tallina. Taču kopš 16. gs. tradīcija  Ziemassvētku priekšvakarā dekorēt kādu mūžzaļu kociņu pakāpeniski izplatījās Eiropā, bet vēlāk arī Amerikā.

Lasīt tālāk...

Nacionālais botāniskais dārzs dāvina eglītes bērniem

E-pasts Drukāt PDF

Ziemassvētkus sagaidot, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī sarūpējis piemērotu dāvanu Rīgas bērnu namu audzēkņiem: lielas un kuplas ziemassvētku eglītes. Pirmās 6 eglītes jau aizceļojušas uz savām jaunajām mājām.

Lasīt tālāk...

3 lapa no 6