Jūs esat šeit: Ziņas.

Ziņas.

Uzsāk jaunas oranžerijas būvi Nacionālajā botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

14. novembrī Salaspils VZI APP “Nacionālā botāniskā dārza” (NBD) Ex situ centra jauno oranžēriju pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Līdz ar vēstījumu kapsulā tika ievietotas lata monētas ar botāniskiem un botāniku saistītiem motīviem, kā arī vairāku skujkoku sugu, lotosa, ārstniecības cietsēkles sēklas, laikraksts „Salaspils Vēstis” un daži informatīvi materiāli par NBD.

Lasīt tālāk...

Nacionālajā botāniskajā dārzā top purva augu ekspozīcija

E-pasts Drukāt PDF

Nacionālā botāniskā dārza (NBD) apmeklētāji Salaspilī jau nākamajā gadā varēs iepazīties ar Latvijas kaļķainajos zāļu purvos un pārejas purvos augošo augu dažādībām. Ekspozīju veidos NBD reto un aizsargājamo augu kolekcijās izaudzētie augi, kā arī biežāk sastopamās, šīm augtenēm raksturīgās sugas, kuras ievāktas ekspedīcijās.

Lasīt tālāk...

Noslēdzies horti.lv konkurss aizrautīgiem dārzniekiem

E-pasts Drukāt PDF

Stādu audzētāju biedrības dārzkopības portāla horti.lv konkurss aizrautīgiem dārzniekiem noslēdzies. Konkursa balvu pasniegšana notiks Stādu audzētāju biedrības organizētajā 9. Rudens Stādu parādē, kas notiks 21. septembrī Bulduru dārzkopības vidusskolas dārzā Jūrmalā. Konkursā varēja piedalīties ikviens, ieejot portāla horti.lv konkursu sadaļā un atbildot uz konkursa jautājumiem. Starp tiem, kas pareizi atbildēja uz konkursa jautājumiem un reģistrējās, notika balvu izloze. Konkursa balvas – dārza kopšanas piederumi no Gardenas, galvenā balva – dzīvžoga trimmeris.

Lasīt tālāk...

Rudens atlaides stādu audzētavās

E-pasts Drukāt PDF

Ne tikai pavasaris, bet arī rudens dārzniekiem ir stādīšanas un pārstādīšanas laiks. Atšķirībā no pavasara, kad “darbs dzen darbu”, rudenī ir vairāk brīvu brīžu, lai pārdomātu dārza plānojumu un rūpīgi sagatavotu augsni iecerētajā stādīšanas vietā. Zeme kopš vasaras joprojām ir silta. Arī apmākušās dienas, kas stādīšanai ir vislabākās, ir biežāk. Turklāt rudens nāk ar lietu, kas nodrošina, ka augi paspēj labi iesakņoties un izveidot jaunas saknītes, un nav nepieciešama īpaša jauniestādīto augu laistīšana. Pie tam pavasarī, kad visus ir pārņēmis “stādīšanas trakums”, cenas ir visai augstas, bet rudens nāk ar zemākām cenām, ievērojamām atlaidēm un akcijām. Horti.lv ir apkopojis rudens atlaižu piedāvājumu Latvijas stādu audzētavās.

Lasīt tālāk...

Horti.lv konkursā aizrautīgiem dārzniekiem sākas noslēdzošā kārta

E-pasts Drukāt PDF

Stādu audzētāju biedrības dārzkopības portāla horti.lv konkursā aizrautīgiem dārzniekiem sākas trešā – noslēdzošā kārta. Pirmajas divas kārtās konkursā uz jautājumiem pareizi atbildēja 130 konkursa dalībnieki. Lielāks pareizo atbilžu zinātāju skaits bija konkursa I. kārtā. Konkursa II. kārta norisinājās pašā vasaras pilnbriedā, kad visi tika lutināti ar ļoti labiem laika apstākļiem, tāpēc arī dalībnieku un pareizo atbilžu zinātāju bija mazāk. Tagad, kad vasaras brīvdienas beigušās, ir īstais laiks dārza iekārtošanas un kopšanas entuziāstiem pārbaudīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas dārzkopībā, piedalīties konkursa III. kārtā un vinnēt dārza darbiem noderīgas balvas.

Lasīt tālāk...

Izsludina konkursu aizrautīgiem dārzniekiem

E-pasts Drukāt PDF

Vasara ir laiks, kad dārzs kļūst par vietu, kur pavadām vairāk laika kā iekštelpās. Vai tā ir atpūta vai dārza dārza dārbi  - nav tik svarīgi – dārzs dāvina katram savu prieku. Stādu audzētāju biedrības portāls horti.lv tiem, kuriem dārza kopšana ir kļuvusi nopietnu aizraušanos, piedāvā iespēju pārbaudīt savas praksē pielietotās zināšanas konkursā un iegūt dārza darbiem noderīgas balvas.

Lasīt tālāk...

Par divām nedēļām darba Rīgas centrā nopelna 1000 eiro

E-pasts Drukāt PDF

"Tas nav iespējams - neticu", tāda ir populārākā Latvijas iedzīvotāju reakcija uz jautājumu vai vēlētos saņemt 1000 eiro par divu nedēļu bezrūpīga darba. Neticību pauda lielākā daļa jeb 39% aptaujāto un tikai 8% atzina, ka nevēlas tādu darbu, savukārt 26% šādu darba piedāvājumu uztvera kā joku, atbildot, ka labprāt šādam darbam pieteiktu savu priekšnieku.

Lasīt tālāk...

Konkursa “Draudzīgākais stādu audzētājs” TOP 20

E-pasts Drukāt PDF

1.Kļaviņas stādu audzētava, SIA Daba Jums

2. Zaļais Serviss SIA

3. Baltezers kokaudzētava

Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija AS

4. Gulbji ZS

Voika Dagnija

5. Bīlasti kokaudzētava

6. Šteinberga Solvita

7. Liepas ZS

8. Blīdene stādaudzētava

9. Kaliņi ZS

10. Arumi stādaudzētava

11. Meža Rasas SIA

Zaļenieku kokaudzētava,Aptiekas ZS

12. Latvijas Valsts Augļkopības institūts

LU Botāniskais dārzs

13. LVM Sēklas un stādi, Kalsnavas kokaudzētava

VARIS@A IK, Dienliliju dārzs

14. Baižas stādu audzētava

LVM Sēklas un stādi, Strenču kokaudzētava

Pīlādži ZS

Robežnieki kokaudzētava, IU Serpentīna

15. Bērziņi ZS

Bulduri kokaudzētava

Īve ZS

Trubiņa Daila

16. LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu stacija “Babīte”

Nacionālais Botāniskais dārzs

Dreimane Agita

17. Sprogas ZS

18. Jaunzemnieki Z SIA (Puķu sēta)

19. LVM Sēklas un stādi, Jelgavas kokaudzētava

Līvija Priede

Puķu lauki SIA

Ūdriņi ZS

Dimzas

20. Dzērves, bioloģiskā zemnieku saimniecība

1 lapa no 6

 • «
 •  Sākums 
 •  « 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  » 
 •  Beigas 
 • »