Jūs esat šeit: Ziņas. Noskaidroti fotokonkursa „Ja augi spētu runāt..” uzvarētāji

Noskaidroti fotokonkursa „Ja augi spētu runāt..” uzvarētāji

E-pasts Drukāt PDF

Jūlijs ir mūsu vasaras siltākais un saulainākais mēnesis, kad daba ir atplaukusi un redzama visā tās krāšņumā. Tāpēc Latvijas Stādu audzētāju biedrība visu jūliju aicināja Latvijas skolēnus no 1. – 12. klasei piedalīties fotokonkursā, iesūtot pašu fotografētu fotogrāfiju vai kolāžu par tēmu „Ja augi spētu runāt..”. Konkursa mērķis bija rosināt skolēnu interesi par apkārtējās dabas daudzveidību, īpašu uzmanību pievēršot tieši dekoratīvajiem augiem.

 

Šobrīd konkurss ir noslēdzies, konkursa darbi ir apkopoti, un ir zināmi gan interneta balsojuma, gan žūrijas izvirzītie darbi, kuru autori tad arī saņems Dārzkopju komplektus, kā arī galveno balvu – triecienizturīgu fotoaparātu. Kopumā konkursā tika iesūtīti 256 darbi, no kuriem divi labākie darbi tika izraudzīti kompetentas žūrijas vērtējumā, savukārt viens - interneta balsojuma rezultātā, kurš nedēļas garumā norisinājās portāla Draugiem.lv Dārznīcas lapā.

Interneta balsojumā visvairāk balsu saņēmusi Elanta Erzāma (A. Upīša Skrīveru vidusskola), kura iegūst vienu no Dārzkopju komplektiem, savukārt otru žūrijas vērtējumā saņem Diāna Cabija (Jelgavas 1. Ģimnāzija). Galveno balvu – triecienizturīgu fotoaparātu saņem Annija Strode (Varakļānu vidusskola).

Tā kā vairāki augu fotokonkursa dalībnieki bija piegājuši konkursa darba veidošanai īpaši nopietni – ar lielu centību un radošu pieeju, tad žūrija nolēma piešķirt arī četras veicināšanas balvas - ģimenes biļetes LU Botāniskā dārza un Tropu tauriņu mājas apmeklējumam. Fotogrāfiju autori, kuri saņem papildus balvas ir: Ieva Immure (Rīgas 6. vidusskola), Elizabete Rumjanceva (Iecavas vidusskola), Rita Turkina (Cesvaines vidusskola), Artūrs Alksnis (Siguldas valsts ģimnāzija).

Apsveicam uzvarētājus, un ceram uz tikpat lielu atsaucību konkursā arī nākamgad!

Latvijas Stādu audzētāju biedrība

 

Pasākums, kas finansēts ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas atbalstu.
Plašāka informācija par konkursu, kā arī par citām projekta aktivitātēm meklējama www.darznica.lv.

 

Kontaktinformācijai:
Līga Bērziņa,
+371 29716155, skolenu.konkurss@darznica.lv

Andrejs Vītoliņš,
Latvijas Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs,
+37125951565, greening@dimzas.com